Blog

Piwne ciekawostki, najświeższe informacje o atrakcjach kulturalnych w Uniejowie i okolicach oraz wieści z życia Browaru Wiatr - to wszystko zawiera nasz blog, do którego lektury gorąco zapraszamy!

  NA WYNOS

  Więcej

  Dla kolekcjonerów

  Więcej

  Wianki 2020

  Więcej
  Po co w piwie chmiel Browar Wiatr

  Po co w piwie chmiel?

  Piwo to nie „chmielowa zupa”? – wiele osób może zakrzyknąć ze zdziwienia, gdy dowiedzą się, że głównymi składnikami piwa są słód i woda. W takim razie po co w piwie chmiel? Odpowiadamy!

  Więcej
  drinki na bazie piwa

  Drinki na bazie piwa

  Piwo jest wyjątkowym trunkiem same w sobie, ale nie brakuje osób, które wykorzystują je jako bazę pod rozmaite drinki. Jeśli jesteście ciekawi, co też dobry barman potrafi zrobić z piwem i innymi napojami (także alkoholowymi), zapraszamy do lektury.

  Więcej
  pubowa etykieta

  Drink like a sir, czyli kilka słów o brytyjskiej etykiecie piwnej

  Czy jest coś bardziej brytyjskiego od Big Bena, popołudniowej herbatki i Mini Coopera? Tak, prawdziwy brytyjski pub. Żeby jednak móc tam napić się piwa, trzeba wiedzieć, jak się zachować. Pubowa etykieta to rzecz naprawdę fascynująca.

  Więcej
  Następnych piętnaście ciekawostek o piwie

  Następnych piętnaście ciekawostek o piwie

  Tematyka piwna jest tak pojemna, że fascynujących ciekawostek o naszym ulubionym napoju i wszystkim, co go dotyczy jest bez liku. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was ich kolejną porcję i już teraz możemy zapewnić, że to nie koniec!

  Więcej
  panaceum

  Piwo – panaceum na zarazę?

  W Londynie przy Broadwick Street numer 39 znajduje się John Snow Pub. Nie jest on poświęcony bohaterowi „Gry o tron”, ale pewnemu brytyjskiemu lekarzowi. Jaki ma związek piwo i medycyna. Otóż bliższy, aniżeli może się nam to wydawać na początku.

  Więcej
  III Uniejowskim Festiwalu Smaków

  Braliśmy udział w III Uniejowskim Festiwalu Smaków

  W dniach 23-24 kwietnia br. w Uniejowie już po raz trzeci odbywał się Festiwal Smaków – okazja do skosztowania najlepszych dań z uniejowskich restauracji i karczm. Jako Browar Wiatr wzięliśmy udział w tym cyklicznym wydarzeniu po raz pierwszy.

  Więcej
  Otwarcie Browaru Wiatr

  Wystartowaliśmy! Otwarcie Browaru Wiatr

  Po miesiącach wytężonej pracy – stało się! W piątek 22 kwietnia br. uroczyście otworzyliśmy Browar Wiatr, nowe miejsce na kulinarnej i kulturalnej mapie województwa łódzkiego. W wydarzeniu wzięły udział gwiazdy polskiej sceny kabaretowej, osobowości znane z kinowych i telewizyjnych ekranów oraz blisko tysiąc osób, które w Browarze Wiatr bawiły się oglądając występy kabaretów, pokazy i koncerty zespołów muzycznych.

  Więcej
  Historia piwowarstwa

  Historia piwowarstwa. Odcinek 2. Piwo podbija Stary Kontynent

  W poprzednim odcinku naszego cyklu przybliżyliśmy Wam początki rozwoju piwowarstwa na świecie. Dziś prześledzimy początki triumfalnego pochodu złocistego trunku przez kolejne obszary Europy.

  Więcej
  Piwo piwu nierowne

  Piwo piwu nierówne #2

  W jednym z poprzednich wpisów na naszym blogu przybliżyliśmy Wam najbardziej ogólne podziały gatunkowe w świecie złocistego trunku. Dziś nieco bliżej dowiemy się, czym jest piwo górnej, dolnej i spontanicznej fermentacji.

  Więcej
  IPA

  IPA – piwo w kamaszach

  IPA -jeden z najpopularniejszych gatunków piwa rzemieślniczego górnej fermentacji na świecie narodził się, aby brytyjskie wojsko w koloniach miało co pić.

  Więcej
  Piętnaście ciekawostek o piwie

  Piętnaście ciekawostek o piwie

  Piwo to zaiste fascynujący trunek. A dowodzi tego piętnaście ciekawostek o piwie, których garść zebraliśmy dla Was w tym wpisie na blogu Browaru Wiatr. Tematyka różna, ale piwo stanowi – rzecz jasna! – wspólny mianownik. Nie przedłużamy więc i zapraszamy do lektury.

  Więcej
  Ojczyzna piwnej rewolucji

  Ojczyzna piwnej rewolucji

  Piwna rewolucja od kilku lat ogarnia kolejne regiony Polski, a od kwietnia 2016 roku trwa też w Uniejowie, czego najlepszym dowodem jest rzemieślnicze piwo, którego możecie napić się w Browarze Wiatr. Ale gdzie piwna rewolucja w ogóle się zaczęła? Jaka jest ojczyzna piwnej rewolucji?

  Więcej